Sadec Logo XIII Asian Games,
Bangkok (ASIAD 98)
Asiad Logo
Event Results
Archery Athletics Badminton Baseball Basketball
Beach Volleyball Billiards/Snooker Bowling Boxing Canoeing
Cycling Equestrian Fencing Football Golf
Gymnastics Handball Hockey Judo Kabaddi
Karatedo Rowing Rugby Football Sepak Takraw Shooting
Softball Soft Tennis Squash Swimming Table Tennis
Taekwondo Tennis Volleyball Weightlifting Wrestling
Wushu Yachting Medals Tally

Athletics
Day 15 | Day 14 | Day 13 | Day 12 | Day 10 | Day 9 | Day 8 | Day 1
Top  Day 15 (Dec 20)
  Marathon
  Men (Finals)
    1  KOR  LEE, Bong-Ju                  2:12:32
    2  JPN  MANAI, Akira                  2:13:25
    3  PRK  KIM, Jung-Won                 2:16:30
    4  JPN  SASSA, Tsutomu                2:20:15
    5  INA  BEJO-ATMOJO, Suyono           2:26:49
    6  KGZ  AHYLHEKOR, Nazirdin           2:29:38
    7  THA  MEECHAI, Choochip             2:30:48
    8  THA  JIRATTIKARN, Boonma           2:34:16
    9  PAK  WARIS-MASIH, Waris            2:37:54
   10  MAC  LAM, Weng-Hei                 2:49:51
       NEP  ADHIKARI, Laxman                NC
       TPE  HSU, Gi-Sheng                   NC
       NEP  BASNET, Ram-Bahadur             NC
       KOR  KIM, Yi-Yong                    NC
       CAM  SOK, Sao                        NC
    
		
Top  Day 14 (Dec 19)
  Javelin
  Men (Finals)
    1  UZB  VOINOV, Sergey                79.70
    2  CHN  ZHANG, Lianbiao               78.58
    3  CHN  LI, Rongxiang                 78.57
    4  JPN  UE, Toru                      77.49
    5  KOR  YU, Nam-Sung                  75.53
    6  IND  SINGH, Satbir                 75.21
    7  JPN  TAMURA, Mikio                 72.39
    8  IND  KUMAR, Jasdish                72.03
    9  NEP  KHAN, Khursed-Ahmed           69.06
   10  AL-MAHAMID, Firas                  64.19
   11  SURAT, Klaitook                    59.30
       SHAHABI, Jaber                      NC
       ABU, Galala                         NC
    
  Pole Vault
  Women (Finals)
    1  CHN  CAI, Weiyan                    4.00
    2  JPN  ONO, Masumi                    4.00
    3  CHN  SUN, Caiyun                    4.00
    4  JPN  KONDO, Takayo                  3.90
    5  TPE  CHANG, Ko-Hsin                 3.70
    6  TPE  KUAN, Mei-Lien                 3.50
    
  Triple Jump
  Men (Finals)
    1  KAZ  ARZAMASSOV, Sergey            17.00
    2  CHN  DUAN, Qifeng                  16.98
    3  THA  NATTAPON, Namkunha            16.42
    4  JPN  SUGIBAYASHI, T.               16.39
    5  UZB  PETIN, Evgeniy                16.13
    6  KUW  ALYOHA, Marsoq                15.56
    7  JOR  ABDEL-BAQI, Mohammad          15.32
    8  THA  BOONREUNG, Thaveesri          15.12
    9  LAO  VONGPHAKDY, S.                13.99
       QAT  ABDUL AZIZ, Moh'd.             NC
       KGZ  SMETANIN, Maksim               NC
    
  5000m
  Men (Finals)
    1  QAT  TAIB, Mohd.                 13:55.79
    2  QAT  HASHIM, Ahmed               13:56.65
    3  KOR  BAEK, Seung-Do              13:57.11
    4  IND  CHAND, Gulab                13:59.20
    5  JPN  HIRATSUKA, Jun              14:03.62
    6  CHN  XIA, Fengyuan               14:15.89
    7  JPN  KUSHIBE, Seiji              14:19.45
    8  IND  PRASAD, Bahadur             14:48.85
    9  THA  BOONCHU, Chandecha          14:57.92
   10  NEP  BOHARA, Gyan-Bahadur        14:57.98
   11  NEP  RANA, Bishnu-Bahadu         15:03.64
   12  BAN  UDDIN, Md.Elias             15:34.97
   13  PLE  ABUHASEERA, Mohamed         16:02.89
       SYR  BAKOUR, Fiad                   NC
    
  4x400m Relay
  Women (Finals)
    1  China                             3:32.03 
    2  India                             3:32.20
    3  Kazakhstan                        3:37.16
    4  Japan                             3:38.61
    5  Sri Lanka                         3:40.05
    6  Thailand                          3:43.45
    
  4x400m Relay
  Men (Finals)
    1  Japan                             3:01.70
    2  India                             3:02.62
    3  Korea                             3:05.72
    4  Kuwait                            3:05.75
    5  Qatar                             3:06.51
    6  Thailand                          3:07.34
    7  Taipei                            3:07.61
    8  Malaysia                          3:10.31
    
  110m Hurdles
  Men (Finals)
    1  CHN  CHEN, Yanhao                  13.65
    2  KAZ  SKLYARENKO, Andrey            13.86
    3  QAT  AL-DOSARI, Hamad              13.99
    4  QAT  ALI, Mubarak                  14.27
    5  JPN  TANIGAWA, Satoru              14.37
    6  KUW  ALI, Bader                    14.38
    7  CHN  QI, Zhen                      14.71
    8  SRI  PERERA, E.A.Chandana           NC
    
  100m Hurdles
  Women (Finals)
    1  KAZ  SHISHIGINA, Olga              12.63
    2  CHN  LIU, Jing                     12.89
    3  SRI  K. FONSEKA, M.A.              13.08
    4  CHN  DENG, Xiaocen                 13.16
    5  JPN  KANAZAWA, Yuonne              13.42
    6  HKG  CHAN, Sau-Ying                13.52
    7  VIE  VU THI, Bich                  13.72
    8  UZB  SAMOILENKO, Oksana            13.92
       THA  REAWADEE, W.                   NC
    
		
Top  Day 13 (Dec 18)
  4x400m Relay
  Men (S. Final)
  Heats 1
    1  Japan                            3:04.25
    2  India                            3:04.86
    3  Kuwait                           3:07.99
    4  Taipei                           3:08.08
    5  Oman                             3:13.96
  Heats 2
    1  Thailand                         3:07.36
    2  S. Korea                         3:07.67
    3  Qatar                            3:08.11
    4  Malaysia                         3:09.01
    5  Sri Lanka                        3:13.66
    
  110m Hurdles
  Men (S. Final)
  Heats 1
    1  KAZ  SKLYARENKO, Andrey            13.91
    2  CHN  CHEN, Yanhao                  13.91
    3  QAT  AL-DOSARI, Hamad              14.07
    4  KUW  ALI, Bader                    14.42
    5  THA  SONGPOL, Sangmark             14.54
  Heats 2
    1  JPN  TANIGAWA, Satoru              13.90
    2  CHN  QI, Zhen                      14.22
    3  SRI  PERERA, E.A.Chandana          14.24
    4  QAT  ALI, Mubarak                  14.39
    5  THA  SUPAN, Wongsripeuk            14.65
    6  HKG  TANG, Hon-Jing                14.96
    
  High Jump
  Men (Finals)
    1  KOR  LEE, Jin-Taek                  2.27
    2  CHN  ZHOU, Zhongge                  2.23
    3  JPN  TOYOSHIMA, Shigeki             2.19
    3  MAS  LOO, Loo-Kum-Zee               2.19
    5  TKM  STOLIAROV, Nikolai             2.15
    6  LIB  RABBATH, Jean-Claude           2.15
    7  QAT  AL-FADAAQ, Ali                 2.10
    7  JPN  YOSHIDA, Takahisa              2.10
    7  JOR  GOR, Fakhr-Aldien              2.10
   10  BRN  SALEM, S.Naser                 2.00
   11  THA  THAVORN, Yai-Lers              1.95
       THA  SUTHIWAT, Phongmai              NC
    
  200m
  Men (Finals)
    1  JPN  ITO, Koji                     20.25
    2  CHN  HAN, Chaoming                 20.70
    3  SRI  TILLEKERATNE, R.              20.83
    4  KAZ  CHERNOVOL, Gennadiy           20.84
    5  QAT  FARAJ, Ibrahim                20.90
    6  TPE  TAO, Wu-Shiun                 21.16
    7  OMA  AL-DALHAMI, Hamood            21.18
    8  JPN  TSUCHIE, Hiroyasu             21.31
    
  50 km Road Walk
  Men (Finals)
    1  CHN  WANG, Yinhang               3:59:26
    2  KAZ  KOREPANOV, Sergey           3:59:27
    3  JPN  IMAMURA, Fumio              4:06:59
    4  CHN  ZOU, Menghui                4:16:07
    5  MAS  TEOH, Teoh-Boon             4:45:36
    6  THA  SAKCHAI, Samutkao             NC 
       THA  VIRAPUN, Anunchai             NC 
       MAS  GOVINDASAMY, S.               NC 
    
  Decathlon Event
  Men (Points Standing)
    1  UZB  VERETELNIKOV, Oleg           8278
    2  UZB  GANIEV, Ramil                7857
    3  JPN  YASUI, Toru                  7612
    4  CHN  SONG, Shulin                 7550
    5  JPN  MARUONO, Hitoshi             7433
    6  KAZ  YARKIN, Ivan                 7424
    7  PRK  KIM, Sang-Ryong              7166
    8  IRI  FIZI, Ali                    6986
    9  THA  DAVID, Yimsumruay            6882
       THA  VEERAVOTH, J.                 NC
       KOR  KIM, Tae-Keun                 NC 
       QAT  MUSA, Ahmad                   NC 
    
  6:  110m Hurdles
  Heats 1
    1  KAZ  YARKIN, Ivan                  15.07
    2  JPN  MARUONO, Hitoshi              15.12
    3  PRK  KIM, Sang-Ryong               15.42
    4  IRI  FIZI, Ali                     15.94
    5  THA  VEERAVOTH, J.                 16.97
  Heats 2
    1  UZB  GANIEV, Ramil                 14.67
    2  JPN  YASUI, Toru                   14.70
    3  UZB  VERETELNIKOV, Oleg            14.97
    4  CHN  SONG, Shulin                  15.01
    5  THA  DAVID, Yimsumruay             16.21
    
  
  7:  Discus
    1  UZB  VERETELNIKOV, Oleg            43.07
    2  UZB  GANIEV, Ramil                 42.07
    3  KAZ  YARKIN, Ivan                  42.02
    4  CHN  SONG, Shulin                  41.76
    5  JPN  MARUONO, Hitoshi              39.15
    6  THA  DAVID, Yimsumruay             38.59
    7  JPN  YASUI, Toru                   37.39
    8  IRI  FIZI, Ali                     36.51
    9  PRK  KIM, Sang-Ryong               36.27
   10  THA  VEERAVOTH, J.                 30.44
    
  
  8:  Pole Vault
  Heats 1
    1  CHN  SONG, Shulin                   4.70
    2  PRK  KIM, Sang-Ryong                4.50
    3  KAZ  YARKIN, Ivan                   4.30
    4  THA  DAVID, Yimsumruay              4.20
    5  IRI  FIZI, Ali                      4.10
       THA  VEERAVOTH, J.                   NC
  Heats 2
    1  UZB  GANIEV, Ramil                  5.20
    2  JPN  YASUI, Toru                    5.00
    3  UZB  VERETELNIKOV, Oleg             4.70
    4  JPN  MARUONO, Hitoshi               4.70
    
  
  9:  Javelin
    1  JPN  MARUONO, Hitoshi              64.97
    2  UZB  VERETELNIKOV, Oleg            64.68
    3  JPN  YASUI, Toru                   59.95
    4  CHN  SONG, Shulin                  58.13
    5  KAZ  YARKIN, Ivan                  57.11
    6  IRI  FIZI, Ali                     57.08
    7  THA  VEERAVOTH, J.                 52.49
    8  UZB  GANIEV, Ramil                 51.98
    9  PRK  KIM, Sang-Ryong               49.03
   10  THA  DAVID, Yimsumruay             47.85
    
  
  10:  1500m
    1  UZB  VERETELNIKOV, Oleg          4:25.71
    2  IRI  FIZI, Ali                   4:27.52
    3  THA  DAVID, Yimsumruay           4:40.62
    4  KAZ  YARKIN, Ivan                4:42.32
    5  JPN  YASUI, Toru                 4:47.39
    6  CHN  SONG, Shulin                4:53.50
    7  JPN  MARUONO, Hitoshi            4:59.49
    8  PRK  KIM, Sang-Ryong             5:09.86
    9  UZB  GANIEV, Ramil               5:10.17
   10  THA  VEERAVOTH, J.                 NC
    
  Triple Jump
  Women (Finals)
    1  CHN  REN, Ruiping                  14.27
    2  CHN  WU, Lingmei                   14.25
    3  TKM  BRIGADNAYA, V.                13.66
    4  KAZ  TARASSOVA, Anna               13.55
    5  KAZ  PERSHINA, Yelena              13.43
    6  TPE  WANG, Kuo-Hui                 13.25
    7  JPN  HANAOKA, Maho                 13.23
    8  THA  SUNISA, Keawrungruan          13.11
    9  IND  THOMAS, Lekha                 13.05
   10  PRK  RI, Yong                      12.89
   11  VIE  NGUYEN, Bich                  12.88
   12  TPE  HSU, Pei-Chin                 12.83
   13  INA  NYOMAN, Trisandiana           12.72
   14  THA  WACHAREE, Rittiwat            12.26
   15  KGZ  EFIMENKO, Tatiana             12.01
    
  200m
  Women (Finals)
    1  SRI  DARSHA, K.Damayanthi          22.48
    2  CHN  LI, Xuemei                    22.53
    3  CHN  YAN, Jiankui                  23.15
    4  MAS  GOVINDASAMY, Shanti           23.42
    5  UZB  PEREPELOVA, Lyubov            23.57
    6  JPN  ARAI, Motoka                  23.58
    7  TPE  CHEN, Shu-Chuan               23.96
    8  JPN  NOBUOKA, Sakie                24.48
    
  5000m
  Women (Finals)
    1  INA  SUTONO, Supriati           15:54.45
    2  IND  RANI, Sunita               15:54.47
    3  JPN  SHIMIZU, Michiko           15:55.36
    4  CHN  WANG, Chunmei              15:58.21
    5  JPN  TANAKA, Megumi             16:08.14
    6  HKG  CHAN, Man-Yee              16:26.03
    7  PRK  HONG, Myong                16:50.87
    8  SRI  SAMARAKOON, A.             17:44.93
    9  SYR  BAKOUR, Zinab              17:56.63
   10  THA  VILIWAN, Kaampitak         18:29.05
   11  TKM  MARKELOVA, Anna            18:54.49
   12  NEP  KOJU, Kanchi-Maya          18:56.12
    
		
Top  Day 12 (Dec 17)
  800m
  Men (Finals)
    1  KOR  LEE, Jin-Il                  1:46.56
    2  KOR  KIM, Soon-Hyung              1:46.61
    3  QAT  ABDULLA, Abdul               1:47.10
    4  QAT  YOUSUF, Abdu                 1:47.45
    5  SYR  AL-KHAIRAT, Mahmoud          1:48.33
    6  IRI  JELODAR-ZADEH S., M.         1:48.58
    7  CHN  CHENG, Bing                  1:48.89
    8  JPN  KITAMURA, Tomohiro           1:53.50
    
  800m
  Women (Finals)
    1  IND  SIKDHAR, Jyotirmoy           2:01.00
    2  IND  K., Rosa                     2:03.34
    3  CHN  WANG, Yuanping               2:04.45
    4  TPE  LEE, Ya-Hui                  2:04.77
    5  JPN  TAKEZAWA, Ryoko              2:05.00
    6  TPE  CHUANG, Ko-Hsin              2:06.85
    7  THA  SAIPIN, Patjun               2:09.86
    8  THA  PRAPAPAN, Chinwong           2:10.01
    
  Long Jump
  Women (Finals)
    1  CHN  GUAN, Yingnan                 6.89
    2  CHN  YU, Yiqun                     6.77
    3  KAZ  PERSHINA, Yelena              6.55
    4  PRK  RI, Yong                      6.39
    5  JPN  TAKAMATSU, Hitomi             6.31
    6  TPE  WANG, Kuo-Hui                 6.26
    7  VIE  NGUYEN, Bich                  6.25
    8  KAZ  KOCHSHEYEVA, Yelena           6.07
    9  SRI  CHANDRASENA, M.               5.93
   10  SRI  SURIYAARACHCHI, A.            5.70
       PHI  MUROS-POSADAS, Elma            NC 
        
  Discus
  Men (Finals)
    1  CHN  LI, Shaojie                  64.58
    2  IND  KUMAR, Anil                  58.43
    3  CHN  ZHANG, Cunbiao               57.28
    4  MGL  MAKHASHIRI, D.               56.05
    5  IRI  SAMIMI, Abbas                54.80
    6  IND  BAHADURIA, Ajit              54.03
    7  UZB  KOT, Sergey                  53.05
    8  JOR  AL-NAJJAR, Tareq             51.48
    9  QAT  AL-DOSARI, Rashid            50.37
   10  THA  WUNSAWANG, Sawusdee          46.93
    
  400m Hurdles
  Women (Finals)
    1  JPN  KAWAMURA, Hideaki            49.59
    2  JPN  SAITO, Yoshihiko             49.94
    3  TPE  CHEN, Tien-Wen               50.46
    4  THA  WIRAT, Sarad                 50.85
    5  SRI  RATHNAYAKE, Arijan           50.93
    6  SYR  AL-NAJM, Z.                  51.04
    7  UAE  SABT, Abdulla                51.51
       QAT  FARAJ, Mubarak                NC
     
  400m Hurdles
  Women (Finals)
    1  KAZ  TORSHINA, Natalya            55.33 
    2  TPE  HSU, Pei-Chin                55.71
    3  CHN  LI, Yulian                   55.93
    4  CHN  LI, Rui                      56.16
    5  JPN  SASAKI, Mika                 58.78
    6  VIE  NGUYEN THI, Hoang          1:01.19
    7  THA  NUCHANART, Nukboon         1:01.79
    
  200m
  Men (Semi-Finals)
    1  JPN  ITO, Koji                    20.84
    2  OMA  AL-DALHAMI, Hamood           21.16
    3  THA  EKKACHAI, Janthana           21.28
    4  CHN  YIN, Hanzhao                 21.32
    5  BAN  ISLAM, Md.                   21.69
    6  VIE  LUONG, Tich                  22.04
    7  HKG  HO, Kwan-Lung                22.60
    8  CAM  KONG, Bona                   23.00
    
  200m
  Men (First Round)
  Heats 1
    1  TPE  TAO, Wu-Shiun                20.95
    2  OMA  AL-HOOTI, Mohamed            21.07
    3  QAT  AL-KUWARI, Saad              21.25
    4  THA  WORASIT, V.                  21.29
    5  HKG  TO, Wai-Lok                  21.44
    6  MAC  LEI, Vai-Kun                 22.00
    7  NEP  CHAUDHARI, R.                22.21
    8  LAO  AMNOUAYPHONE, K.             22.29
  Heats 2
    1  QAT  FARAJ, Ibrahim               20.76
    2  SRI  TILLEKERATNE, R.             20.81
    3  CHN  HAN, Chaoming                20.85
    4  KAZ  CHERNOVOL, Gennadiy          20.89
    5  JPN  TSUCHIE, Hiroyasu            21.08
    6  BAN  ALAM, Mahbub                 21.65
    7  UAE  AL-ASWAD, Mohd-Juma          21.73
    8  PAK  MUHAMMAD-RIAZ, Riaz          22.23
    
  200m
  Men (First Round)
  Heats 1
    1  SRI  DARSHA, K.Damayanthi         23.16
    2  CHN  LI, Xuemei                   23.35
    3  UZB  PEREPELOVA, Lyubov           23.71
    4  TPE  CHEN, Shu-Chuan              24.06
    5  JPN  NOBUOKA, Sakie               24.07
    6  THA  SUPAVADEE, Khawpeag          24.20
    7  LIB  BEJJANI, Reine               26.84
  Heats 2
    1  JPN  ARAI, Motoka                 23.54
    2  MAS  GOVINDASAMY, Shanti          23.56
    3  CHN  YAN, Jiankui                 23.57
    4  IND  P.T., Usha                   24.27
    5  HKG  WAN, Kin-Yee                 24.38
    6  THA  SAVITREE, Srichure           24.53
    7  VIE  HOANG THI, Lan               24.78
    8  LAO  PASEUTHXAY, P.               26.43
    
  Decathlton Event
  Men (Points Standing)
    1  UZB  VERETELNIKOV, Oleg           4298
    2  UZB  GANIEV, Ramil                4167
    3  PRK  KIM, Sang-Ryong              3940
    4  CHN  SONG, Shulin                 3875
    5  JPN  YASUI, Toru                  3833
    6  KAZ  YARKIN, Ivan                 3815
    7  JPN  MARUONO, Hitoshi             3756
    8  THA  DAVID, Yimsumruay            3631
    9  THA  VEERAVOTH, J.                3604
   10  IRI  FIZI, Ali                    3552
       KOR  KIM, Tae-Keun                 NC 
       QAT  MUSA, Ahmad                   NC 
    
  1:  Men's 100m
  First Start                               
    1  UZB  VERETELNIKOV, Oleg           10.77
    2  JPN  YASUI, Toru                  11.04
    3  THA  DAVID, Yimsumruay            11.22
    4  QAT  MUSA, Ahmad                  11.42
    5  CHN  SONG, Shulin                 11.43
    6  IRI  FIZI, Ali                    11.63
  Second Start
    1  UZB  GANIEV, Ramil                11.10
    2  PRK  KIM, Sang-Ryong              11.15
    3  JPN  MARUONO, Hitoshi             11.37
    4  THA  VEERAVOTH, J.                11.43
    5  KAZ  YARKIN, Ivan                 11.55
    6  KOR  KIM, Tae-Keun                11.76
    
  2:  Men's Long Jump
    1  UZB  GANIEV, Ramil                 7.66
    2  UZB  VERETELNIKOV, Oleg            7.58
    3  JPN  YASUI, Toru                   7.24
    4  THA  VEERAVOTH, J.                 7.08
    5  KAZ  YARKIN, Ivan                  7.04
    6  PRK  KIM, Sang-Ryong               7.00
    7  JPN  MARUONO, Hitoshi              6.99
    8  CHN  SONG, Shulin                  6.95
    9  THA  DAVID, Yimsumruay             6.70
   10  IRI  FIZI, Ali                     6.58
       KOR  KIM, Tae-Keun                  NC
       QAT  MUSA, Ahmad                    NC
  
  3:  Men's Shot Put
    1  UZB  GANIEV, Ramil                14.37
    2  UZB  VERETELNIKOV, Oleg           14.34
    3  CHN  SONG, Shulin                 14.33
    4  KAZ  YARKIN, Ivan                 14.23
    5  JPN  MARUONO, Hitoshi             13.22
    6  PRK  KIM, Sang-Ryong              12.59
    7  IRI  FIZI, Ali                    12.25
    8  THA  DAVID, Yimsumruay            11.96
    9  THA  VEERAVOTH, J.                11.87
       JPN  YASUI, Toru                  11.56
       QAT  MUSA, Ahmad                   NC  
       KIM, Tae-Keun                      NC  
    
  4:  Men's High Jump
    1  CHN  SONG, Shulin                  2.04
    2  KAZ  YARKIN, Ivan                  2.01
    3  UZB  GANIEV, Ramil                 2.01
    4  UZB  VERETELNIKOV, Oleg            1.98
    5  JPN  MARUONO, Hitoshi              1.98
    6  PRK  KIM, Sang-Ryong               1.95
    7  THA  VEERAVOTH, J.                 1.95
    8  THA  DAVID, Yimsumruay             1.92
    9  IRI  FIZI, Ali                     1.92
   10  JPN  YASUI, Toru                   1.86
    
  5:  Men's 400m
  Heat 1
    1  PRK  KIM, Sang-Ryong              48.20
    2  IRI  FIZI, Ali                    51.24
    3  THA  DAVID, Yimsumruay            51.63
    4  KAZ  YARKIN, Ivan                 52.68
    5  THA  VEERAVOTH, J.                53.83
  Heat 2
    1  UZB  VERETELNIKOV, Oleg           48.25
    2  JPN  YASUI, Toru                  49.21
    3  UZB  GANIEV, Ramil                50.53
    4  CHN  SONG, Shulin                 52.17
    5  JPN  MARUONO, Hitoshi             52.59
    
		
Note: Day 10, Day 9, Day 8 and Day 1 results are in a separate page.
Click here to view.
Top
 

Asiad 98 Index || Games History || Games Venues || Games Ticket || Hotel Bookings
Daily News || Daily Schedules || Daily Results || Medal Tally || Photo Gallery


Asia In Focus | XVI Commonwealth Games | Profiles | Bits & Pieces | Business Opportunities
Main Page | About Us | Contact Us | Guestbook | Webmaster's Note

Copyright © Sadec Asia Pacific, 1998-2005. All rights reserved.